Jeden wyścig, jeden cel, jeden zespół

Od 10. do 13. maja po raz 46. odbywał się 24-godzinny wyścig ADAC na najdłuższym torze świata – Nürburgring. Wśród prawie 150 pojazdów, które stawiły się na starcie w tzw. „zielonym piekle” znajdowało się również 5 bolidów jadących pod flagą RONAL & SPEEDLINE CORSE.

Data:
25 Maj 2018

Podobnie jak w roku ubiegłym wspieraliśmy team Schirmer naszymi jednoczęściowymi, kutymi obręczami SPEEDLINE CORSE w różnych wielkościach i kolorze Racing-Gold, które zostały zaprojektowane specjalnie na potrzeby startów na torze. W sumie w specjalne obręcze zostały wyposażone dwa czarne BMW M4, jedno BMW M2 oraz jedno białe BMW E92 330i.

Wynik mówi sam za siebie: trzy samochody dotarły do celu. W klasie SP8T zespół zajął drugą i czwartą lokatę (co w łącznej klasyfikacji odpowiada miejscu 42 i 52). Juniorski zespół Pirelli startujący w BMW E92 330i ukończył swój pierwszy start w 24-godzinnym wyścigu na miejscu drugim w klasie V5 (66 lokata w klasyfikacji generalnej).

«RONAL Z4» oraz jego kierowcy Peter Posavac, Jörg Müller, Rudi Adams oraz Alex Lambertz dostarczyli fanom wielu emocji i w brawurowym stylu znaleźli się na 30 miejscu Top 30-Qualifying. Niestety przygoda w „zielonym piekle” musiała nieoczekiwanie zostać zakończona przed czasem: Po 4,5 godzinach «RONAL Zetti» uległ wypadkowi na odcinku Kesselchen.

Po raz kolejny, bezpośrednio na torze lub w inny sposób, przy zmiennej pogodzie – od ostrego słońca, po deszcz i mgłę – 150 pracowników RONAL GROUP dobrowolnie zaangażowało się w pomoc teamom Schirmer i Pirelli. Czy to w namiocie zawodników, w dwupiętrowym pawilonie wystawowym, w boksie startowym, w strefie VIP na odcinku Antoniusbuche – dzięki bezbłędnie zorganizowanej pracy zespołowej przygoda na Nürburgring zakończyła się sukcesem całej drużyny.

Wszyscy ci, którzy nie mogli śledzić 24-godzinnegpo wyścigu na żywo, mogą zasięgnąć informacji o jego przebiegu poprzez relacje na kanałach społecznościowych w ramach RACING LOUNGE. Na stronie racinglounge.tv, profilu naFacebooku oraz na Instagramie można znaleźć galerie zdjęciowe i filmy, a także informacje dotyczące aut teamu Schirmer, wywiady i wyjątkowe relacje zza kulis.